Telif Hakkı ve Sorumluluk Reddi

İnternet sitesi içeriği

İnternet sitesinde (bireyselbasvuru.com.tr), Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) faaliyetleri ve kararları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

İnternet sitesi yoluyla AYM ve AİHM’ye bireysel başvuru konusunda uzmanına soru sorabilir, AYM veya AİHM’ye bireysel başvuruda bulunma konusunda buradan yardım alabilirsiniz.

İnternet sitesinden, AYM ve AİHM bireysel başvuru konusunda aradığınız tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür. İnternet sitesinden AYM ve AİHM’nin;

  • bireysel başvuru dilekçelerine
  • bireysel başvuru hazırlama kılavuz ve formlarına
  • bireysel başvurulara ilişkin verdiği kararlara,
  • basın duyurularına,
  • bireysel başvurulara ve mahkemelerce verilen kararlara ilişkin güncel yorum ve analizlere,
  • diğer Avrupa organlarının (Avrupa Komisyonu, Venedik Komisyonu, Avrupa İşkencenin Önlenmesi Komitesi vs.) kararlarına

kısacası bireysel başvuru konusunda ihtiyacınız olan veya merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür.

İletişim için bilgi@bireyselbasvuru.com.tr adresine mesaj atmanız veya internet sitesinin iletişim bölümündeki formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.

Kullanım koşulları

Bu sayfada yer alan kullanım koşulları, tarafımızdan herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.

İnternet sitesi, içeriğinde yer verilen bilgi veya verilerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. İnternet sitesi, içeriğinde yer alan bilgi veya verilerden, bu bilgilerin veya verilerin uygunsuz veya hileli kullanımı da dahil olmak üzere herhangi bir mali veya diğer şekillerde kullanımından doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. İnternet sitesinden faydalananlar otomatik olarak mevcut feragatnameyi tam olarak kabul etmiş sayılır.

İnternet sitesi, kullanıcılara sağlanan içeriklerde herhangi bir hata olmadığını garanti etmez. Uygun bulduğu değişiklikleri zaman içerisinde gerçekleştirmekte serbesttir.

İnternet sitesi, kendisine link verilen, yararlanılan veya referans yapılan diğer internet sitelerinin ya da diğer kaynakların içeriğinden hiçbir sorumluluk kabul etmez.

İnternet sitesindeki makalelerin telif hakkı “bireyselbasvuru.com.tr” adlı internet sitesi sahibi ve yöneticisine aittir.

Site içeriği Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. İnternet sitesi bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

İnternet sitesindeki tüm içerikler hak sahipliğinin belirlenmesi amacıyla elektronik imzalı zaman damgası içermektedir.

Kullanıcılar, “bireyselbasvuru.com.tr”nin herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. İnternet sitesi bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmez. Bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir.

İnternet sitesi tarafından link verilen ya da doğrudan yayımlanan videolar iletişimin kolaylaştırılmasına hizmet eder ve kullanıcılarına artı değer katmayı amaçlar. İnternet sitesinin, tamamen bilgilendirme ve kamusal yarar amacıyla yayımlanan bu videolardan kaynaklanacak hususlardan dolayı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

İnternet sitesi içeriğinin çoğaltılması

İnternet sitesinde bulunan bilgi ve metinler kaynak göstermek suretiyle eğitim ve bilgilendirme amaçlı olarak çoğaltılabilir. Bu çoğaltma işlemi, metinlerde kaynak gösterilmesi ve ücretsiz olması koşuluna tabidir.

İnternet sitesindeki makalelerin, kaynak gösterilmeksizin, kopyalama ya da özetleme suretiyle izinsiz olarak başka bir internet sitesinde yayınlanması hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir.

Avukatların site içeriklerini dilekçelerinde kullanması serbesttir.

Kullanıcılar, internet sitesinde yer alan bilgilerin ve metinlerin fikri mülkiyet hukuku ve özellikle telif haklarıyla korunabileceğinin farkında olmalıdır.

İnternet sitesindeki içerikler hiçbir şekilde yukarıda sayılanların dışındaki herhangi bir amaçla ve özellikle ticari amaçlı olarak kullanılamaz.